EV-database

BYD Seal vs Kia EV6

De BYD Seal AWD Excellence en de Kia EV6 77 kWh RWD zitten qua bereik dicht bij elkaar (520 vs 528 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de BYD Seal AWD Excellence (sedan, 2023) naast de Kia EV6 77 kWh RWD (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBYD Seal AWD ExcellenceKia EV6 77 kWh RWD
Bruikbare accu82,5 kWh77,4 kWh
WLTP-bereik520 km528 km
Verbruik (berekend)15,9 kWh/100 km14,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW240 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 37 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 147 km± 254 km
Thuisladen per 100 km€ 4,44€ 4,10
AandrijvingAWDRWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Kia EV6 77 kWh RWD aan het langste eind met 528 om 520 km; dat scheelt 8 km, ruwweg 2%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Kia EV6 77 kWh RWD voor: 21,8 versus 37,3 minuten, oftewel 15,4 minuten (zo'n 41%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BYD Seal AWD Excellence zo'n 147 km bij en bij de Kia EV6 77 kWh RWD ongeveer 254 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Kia EV6 77 kWh RWD: 14,7 tegenover 15,9 kWh/100 km — een verschil van 1,2 kWh/100 km (±8%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 50,66 verschil.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Kia EV6 77 kWh RWD als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Seal AWD Excellence niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BYD Seal AWD Excellence en Kia EV6 77 kWh RWD.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BYD Seal AWD Excellence of de Kia EV6 77 kWh RWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal AWD Excellence indicatief ±37 minuten en bij de Kia EV6 77 kWh RWD ±22 minuten (piek 150 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BYD Seal AWD Excellence haalt 520 km WLTP, de Kia EV6 77 kWh RWD 528 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal AWD Excellence ongeveer € 4,44 en met de Kia EV6 77 kWh RWD ongeveer € 4,10, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.