BYD Seal vs Cupra Tavascan
BYD Seal AWD Excellence of Cupra Tavascan VZ: op papier 520 en 522 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de BYD Seal AWD Excellence (sedan, 2023) naast de Cupra Tavascan VZ (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BYD Seal AWD Excellence | Cupra Tavascan VZ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 82,5 kWh | 77 kWh |
| WLTP-bereik | 520 km | 522 km |
| Verbruik (berekend) | 15,9 kWh/100 km | 14,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 135 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 37 min | ± 39 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 147 km | ± 142 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,44 | € 4,13 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Cupra Tavascan VZ voor: 522 versus 520 km, oftewel 2 km (zo'n 0%) verschil.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de BYD Seal AWD Excellence voor: 37,3 versus 38,6 minuten, oftewel 1,4 minuten (zo'n 4%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BYD Seal AWD Excellence zo'n 147 km bij en bij de Cupra Tavascan VZ ongeveer 142 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Cupra Tavascan VZ voor: 14,8 versus 15,9 kWh/100 km, oftewel 1,1 kWh/100 km (zo'n 7%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 46,81.
Alleen de BYD Seal AWD Excellence heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Cupra Tavascan VZ als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Seal AWD Excellence niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BYD Seal AWD Excellence en Cupra Tavascan VZ.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BYD Seal AWD Excellence of de Cupra Tavascan VZ?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal AWD Excellence indicatief ±37 minuten en bij de Cupra Tavascan VZ ±39 minuten (piek 150 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de BYD Seal en de Cupra Tavascan?
Volgens de WLTP-opgave 520 km tegenover 522 km — een verschil van 2 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal AWD Excellence ongeveer € 4,44 en met de Cupra Tavascan VZ ongeveer € 4,13, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 82,5 kWh over 520 km voor de BYD Seal AWD Excellence, 77 kWh over 522 km voor de Cupra Tavascan VZ. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.