BYD Seal vs BYD Tang
De BYD Seal AWD Excellence en de BYD Tang zitten qua bereik dicht bij elkaar (520 vs 530 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BYD Seal AWD Excellence (sedan, 2023) en de BYD Tang (grote SUV, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BYD Seal AWD Excellence | BYD Tang |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 82,5 kWh | 108,8 kWh |
| WLTP-bereik | 520 km | 530 km |
| Verbruik (berekend) | 15,9 kWh/100 km | 20,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 170 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 37 min | ± 43 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 147 km | ± 128 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,44 | € 5,75 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de BYD Tang: 530 tegenover 520 km — een verschil van 10 km (±2%).
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de BYD Seal AWD Excellence beter met 37,3 tegen 43,4 minuten — 6,1 minuten ofwel ±14% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±147 km (bij de BYD Seal AWD Excellence) tegenover ±128 km (bij de BYD Tang) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de BYD Seal AWD Excellence: 15,9 tegenover 20,5 kWh/100 km — een verschil van 4,7 kWh/100 km (±23%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 195,84 verschil.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de BYD Seal AWD Excellence de meeste punten. Wie de BYD Tang overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BYD Seal AWD Excellence en BYD Tang.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BYD Seal AWD Excellence of de BYD Tang?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal AWD Excellence indicatief ±37 minuten en bij de BYD Tang ±43 minuten (piek 150 vs 170 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de BYD Seal AWD Excellence haalt 520 km WLTP, de BYD Tang 530 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal AWD Excellence ongeveer € 4,44 en met de BYD Tang ongeveer € 5,75, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 82,5 kWh over 520 km voor de BYD Seal AWD Excellence, 108,8 kWh over 530 km voor de BYD Tang. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.