EV-database

BYD Seal vs BYD Han

De BYD Seal AWD Excellence en de BYD Han zitten qua bereik dicht bij elkaar (520 vs 521 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de BYD Seal AWD Excellence (sedan, 2023) naast de BYD Han (sedan, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBYD Seal AWD ExcellenceBYD Han
Bruikbare accu82,5 kWh85,4 kWh
WLTP-bereik520 km521 km
Verbruik (berekend)15,9 kWh/100 km16,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW120 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 37 min± 48 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 147 km± 113 km
Thuisladen per 100 km€ 4,44€ 4,59
AandrijvingAWDAWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de BYD Han: 521 tegenover 520 km — een verschil van 1 km (±0%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de BYD Seal AWD Excellence beter met 37,3 tegen 48,2 minuten — 11 minuten ofwel ±23% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±147 km (bij de BYD Seal AWD Excellence) tegenover ±113 km (bij de BYD Han) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de BYD Seal AWD Excellence voor: 15,9 versus 16,4 kWh/100 km, oftewel 0,5 kWh/100 km (zo'n 3%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 22,10.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de BYD Seal AWD Excellence als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Han niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BYD Seal AWD Excellence en BYD Han.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BYD Seal AWD Excellence of de BYD Han?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal AWD Excellence indicatief ±37 minuten en bij de BYD Han ±48 minuten (piek 150 vs 120 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BYD Seal AWD Excellence haalt 520 km WLTP, de BYD Han 521 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal AWD Excellence ongeveer € 4,44 en met de BYD Han ongeveer € 4,59, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.