EV-database

BMW iX2 vs MG S5 EV

De BMW iX2 eDrive20 en de MG S5 EV 64 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (478 vs 480 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de BMW iX2 eDrive20 (compacte SUV, 2024) en de MG S5 EV 64 kWh (compacte SUV, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW iX2 eDrive20MG S5 EV 64 kWh
Bruikbare accu65 kWh62 kWh
WLTP-bereik478 km480 km
Verbruik (berekend)13,6 kWh/100 km12,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW139 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 34 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 148 km± 167 km
Thuisladen per 100 km€ 3,81€ 3,62
AandrijvingFWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de MG S5 EV 64 kWh voor: 480 versus 478 km, oftewel 2 km (zo'n 0%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG S5 EV 64 kWh: 30,2 tegenover 33,9 minuten — een verschil van 3,7 minuten (±11%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW iX2 eDrive20 zo'n 148 km bij en bij de MG S5 EV 64 kWh ongeveer 167 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de MG S5 EV 64 kWh beter met 12,9 tegen 13,6 kWh/100 km — 0,7 kWh/100 km ofwel ±5% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 28,63.

Alleen de MG S5 EV 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG S5 EV 64 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BMW iX2 eDrive20 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BMW iX2 eDrive20 en MG S5 EV 64 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW iX2 eDrive20 of de MG S5 EV 64 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX2 eDrive20 indicatief ±34 minuten en bij de MG S5 EV 64 kWh ±30 minuten (piek 130 vs 139 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW iX2 en de MG S5 EV?

Volgens de WLTP-opgave 478 km tegenover 480 km — een verschil van 2 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX2 eDrive20 ongeveer € 3,81 en met de MG S5 EV 64 kWh ongeveer € 3,62, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 65 kWh over 478 km voor de BMW iX2 eDrive20, 62 kWh over 480 km voor de MG S5 EV 64 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.