EV-database

BMW iX vs Renault Scenic E-Tech

Met 425 en 430 km WLTP-bereik liggen de BMW iX xDrive40 en de Renault Scenic E-Tech Standard Range in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW iX xDrive40 (grote SUV, 2021) en de Renault Scenic E-Tech Standard Range (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW iX xDrive40Renault Scenic E-Tech Standard Range
Bruikbare accu71 kWh60 kWh
WLTP-bereik425 km430 km
Verbruik (berekend)16,7 kWh/100 km14 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)150 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 139 km± 144 km
Thuisladen per 100 km€ 4,68€ 3,91
AandrijvingAWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Renault Scenic E-Tech Standard Range voor: 430 versus 425 km, oftewel 5 km (zo'n 1%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Renault Scenic E-Tech Standard Range aan het langste eind met 31,3 om 32,1 minuten; dat scheelt 0,8 minuten, ruwweg 2%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±139 km (bij de BMW iX xDrive40) tegenover ±144 km (bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Renault Scenic E-Tech Standard Range beter met 14 tegen 16,7 kWh/100 km — 2,8 kWh/100 km ofwel ±16% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 115,60.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Scenic E-Tech Standard Range met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Renault Scenic E-Tech Standard Range de meeste punten. Wie de BMW iX xDrive40 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BMW iX xDrive40 en Renault Scenic E-Tech Standard Range.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW iX xDrive40 of de Renault Scenic E-Tech Standard Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX xDrive40 indicatief ±32 minuten en bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range ±31 minuten (piek 150 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW iX en de Renault Scenic E-Tech?

Volgens de WLTP-opgave 425 km tegenover 430 km — een verschil van 5 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX xDrive40 ongeveer € 4,68 en met de Renault Scenic E-Tech Standard Range ongeveer € 3,91, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 71 kWh over 425 km voor de BMW iX xDrive40, 60 kWh over 430 km voor de Renault Scenic E-Tech Standard Range. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.