EV-database

BMW iX vs Mini Countryman

De BMW iX xDrive40 en de Mini Countryman SE ALL4 zitten qua bereik dicht bij elkaar (425 vs 433 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de BMW iX xDrive40 (grote SUV, 2021) en de Mini Countryman SE ALL4 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW iX xDrive40Mini Countryman SE ALL4
Bruikbare accu71 kWh64,6 kWh
WLTP-bereik425 km433 km
Verbruik (berekend)16,7 kWh/100 km14,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 139 km± 135 km
Thuisladen per 100 km€ 4,68€ 4,18
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Mini Countryman SE ALL4 beter met 433 tegen 425 km — 8 km ofwel ±2% uit elkaar.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de BMW iX xDrive40 beter met 32,1 tegen 33,7 minuten — 1,6 minuten ofwel ±5% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW iX xDrive40 zo'n 139 km bij en bij de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer 135 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Mini Countryman SE ALL4 aan het langste eind met 14,9 om 16,7 kWh/100 km; dat scheelt 1,8 kWh/100 km, ruwweg 11%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 75,04.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Mini Countryman SE ALL4 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BMW iX xDrive40 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BMW iX xDrive40 en Mini Countryman SE ALL4.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW iX xDrive40 of de Mini Countryman SE ALL4?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX xDrive40 indicatief ±32 minuten en bij de Mini Countryman SE ALL4 ±34 minuten (piek 150 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW iX en de Mini Countryman?

Volgens de WLTP-opgave 425 km tegenover 433 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX xDrive40 ongeveer € 4,68 en met de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer € 4,18, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.