EV-database

BMW iX vs Mercedes-Benz EQA

De BMW iX xDrive40 en de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC zitten qua bereik dicht bij elkaar (425 vs 438 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de BMW iX xDrive40 (grote SUV, 2021) naast de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC (compacte SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW iX xDrive40Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC
Bruikbare accu71 kWh66,5 kWh
WLTP-bereik425 km438 km
Verbruik (berekend)16,7 kWh/100 km15,2 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 45 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 139 km± 102 km
Thuisladen per 100 km€ 4,68€ 4,25
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC voor: 438 versus 425 km, oftewel 13 km (zo'n 3%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW iX xDrive40: 32,1 tegenover 45 minuten — een verschil van 13 minuten (±29%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW iX xDrive40 zo'n 139 km bij en bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC ongeveer 102 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC beter met 15,2 tegen 16,7 kWh/100 km — 1,5 kWh/100 km ofwel ±9% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 63,98.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW iX xDrive40 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW iX xDrive40 en Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW iX xDrive40 of de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX xDrive40 indicatief ±32 minuten en bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC ±45 minuten (piek 150 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW iX en de Mercedes-Benz EQA?

Volgens de WLTP-opgave 425 km tegenover 438 km — een verschil van 13 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX xDrive40 ongeveer € 4,68 en met de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC ongeveer € 4,25, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW iX en Mercedes-Benz EQA?

De 150- en 100-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±32 en ±45 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.