BMW iX vs Kia EV4
Met 425 en 440 km WLTP-bereik liggen de BMW iX xDrive40 en de Kia EV4 58 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de BMW iX xDrive40 (grote SUV, 2021) naast de Kia EV4 58 kWh (hatchback, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BMW iX xDrive40 | Kia EV4 58 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 71 kWh | 58,3 kWh |
| WLTP-bereik | 425 km | 440 km |
| Verbruik (berekend) | 16,7 kWh/100 km | 13,2 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 102 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 32 min | ± 39 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 139 km | ± 119 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,68 | € 3,71 |
| Aandrijving | AWD | FWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Kia EV4 58 kWh: 440 tegenover 425 km — een verschil van 15 km (±4%).
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de BMW iX xDrive40 voor: 32,1 versus 38,7 minuten, oftewel 6,7 minuten (zo'n 17%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±139 km (bij de BMW iX xDrive40) tegenover ±119 km (bij de Kia EV4 58 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Kia EV4 58 kWh voor: 13,2 versus 16,7 kWh/100 km, oftewel 3,5 kWh/100 km (zo'n 21%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 145,15.
Alleen de Kia EV4 58 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Kia EV4 58 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW iX xDrive40 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW iX xDrive40 en Kia EV4 58 kWh.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BMW iX xDrive40 of de Kia EV4 58 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX xDrive40 indicatief ±32 minuten en bij de Kia EV4 58 kWh ±39 minuten (piek 150 vs 102 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de BMW iX xDrive40 haalt 425 km WLTP, de Kia EV4 58 kWh 440 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX xDrive40 ongeveer € 4,68 en met de Kia EV4 58 kWh ongeveer € 3,71, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.