EV-database

BMW iX vs Citroën ë-C4 X

De BMW iX xDrive40 en de Citroën ë-C4 X 54 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (425 vs 425 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW iX xDrive40 (grote SUV, 2021) en de Citroën ë-C4 X 54 kWh (sedan, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW iX xDrive40Citroën ë-C4 X 54 kWh
Bruikbare accu71 kWh48,1 kWh
WLTP-bereik425 km425 km
Verbruik (berekend)16,7 kWh/100 km11,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 33 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 139 km± 137 km
Thuisladen per 100 km€ 4,68€ 3,17
AandrijvingAWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 425 km.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de BMW iX xDrive40 aan het langste eind met 32,1 om 32,6 minuten; dat scheelt 0,5 minuten, ruwweg 2%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±139 km (bij de BMW iX xDrive40) tegenover ±137 km (bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Citroën ë-C4 X 54 kWh aan het langste eind met 11,3 om 16,7 kWh/100 km; dat scheelt 5,4 kWh/100 km, ruwweg 32%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 226,31 verschil.

Conclusie

Op deze laaddata houden de twee elkaar in evenwicht: elk wint op andere punten. Kies dan op prijs, ruimte en uitrusting. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW iX xDrive40 en Citroën ë-C4 X 54 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW iX xDrive40 of de Citroën ë-C4 X 54 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX xDrive40 indicatief ±32 minuten en bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh ±33 minuten (piek 150 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BMW iX xDrive40 haalt 425 km WLTP, de Citroën ë-C4 X 54 kWh 425 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX xDrive40 ongeveer € 4,68 en met de Citroën ë-C4 X 54 kWh ongeveer € 3,17, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 71 kWh over 425 km voor de BMW iX xDrive40, 48,1 kWh over 425 km voor de Citroën ë-C4 X 54 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.