EV-database

BMW iX vs Skoda Enyaq Coupé

BMW iX M60 of Skoda Enyaq Coupé 85: op papier 566 en 570 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW iX M60 (grote SUV, 2022) en de Skoda Enyaq Coupé 85 (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW iX M60Skoda Enyaq Coupé 85
Bruikbare accu105 kWh77 kWh
WLTP-bereik566 km570 km
Verbruik (berekend)18,6 kWh/100 km13,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)195 kW175 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 36 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 163 km± 201 km
Thuisladen per 100 km€ 5,19€ 3,78
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Skoda Enyaq Coupé 85: 570 tegenover 566 km — een verschil van 4 km (±1%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Skoda Enyaq Coupé 85 beter met 29,8 tegen 36,5 minuten — 6,7 minuten ofwel ±18% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±163 km (bij de BMW iX M60) tegenover ±201 km (bij de Skoda Enyaq Coupé 85) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Skoda Enyaq Coupé 85 voor: 13,5 versus 18,6 kWh/100 km, oftewel 5 kWh/100 km (zo'n 27%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 211,78.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Skoda Enyaq Coupé 85 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BMW iX M60 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BMW iX M60 en Skoda Enyaq Coupé 85.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW iX M60 of de Skoda Enyaq Coupé 85?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX M60 indicatief ±36 minuten en bij de Skoda Enyaq Coupé 85 ±30 minuten (piek 195 vs 175 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BMW iX M60 haalt 566 km WLTP, de Skoda Enyaq Coupé 85 570 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX M60 ongeveer € 5,19 en met de Skoda Enyaq Coupé 85 ongeveer € 3,78, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 105 kWh over 566 km voor de BMW iX M60, 77 kWh over 570 km voor de Skoda Enyaq Coupé 85. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.