EV-database

BMW iX vs BYD Seal

Met 566 en 570 km WLTP-bereik liggen de BMW iX M60 en de BYD Seal RWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW iX M60 (grote SUV, 2022) en de BYD Seal RWD (sedan, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW iX M60BYD Seal RWD
Bruikbare accu105 kWh82,5 kWh
WLTP-bereik566 km570 km
Verbruik (berekend)18,6 kWh/100 km14,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)195 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 36 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 163 km± 161 km
Thuisladen per 100 km€ 5,19€ 4,05
AandrijvingAWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de BYD Seal RWD voor: 570 versus 566 km, oftewel 4 km (zo'n 1%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de BMW iX M60 aan het langste eind met 36,5 om 37,3 minuten; dat scheelt 0,8 minuten, ruwweg 2%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW iX M60 zo'n 163 km bij en bij de BYD Seal RWD ongeveer 161 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de BYD Seal RWD: 14,5 tegenover 18,6 kWh/100 km — een verschil van 4,1 kWh/100 km (±22%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 171,26.

Alleen de BYD Seal RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de BYD Seal RWD als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BMW iX M60 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BMW iX M60 en BYD Seal RWD.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW iX M60 of de BYD Seal RWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX M60 indicatief ±36 minuten en bij de BYD Seal RWD ±37 minuten (piek 195 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW iX en de BYD Seal?

Volgens de WLTP-opgave 566 km tegenover 570 km — een verschil van 4 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX M60 ongeveer € 5,19 en met de BYD Seal RWD ongeveer € 4,05, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW iX en BYD Seal?

De 195- en 150-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±36 en ±37 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.