EV-database

BMW iX vs BMW i5

BMW iX M60 of BMW i5 eDrive40: op papier 566 en 582 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de BMW iX M60 (grote SUV, 2022) naast de BMW i5 eDrive40 (sedan, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW iX M60BMW i5 eDrive40
Bruikbare accu105 kWh81 kWh
WLTP-bereik566 km582 km
Verbruik (berekend)18,6 kWh/100 km13,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)195 kW205 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 36 min± 27 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 163 km± 228 km
Thuisladen per 100 km€ 5,19€ 3,90
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de BMW i5 eDrive40 beter met 582 tegen 566 km — 16 km ofwel ±3% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW i5 eDrive40: 26,8 tegenover 36,5 minuten — een verschil van 9,7 minuten (±27%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW iX M60 zo'n 163 km bij en bij de BMW i5 eDrive40 ongeveer 228 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de BMW i5 eDrive40 beter met 13,9 tegen 18,6 kWh/100 km — 4,6 kWh/100 km ofwel ±25% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 194,62.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de BMW i5 eDrive40 de meeste punten. Wie de BMW iX M60 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BMW iX M60 en BMW i5 eDrive40.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW iX M60 of de BMW i5 eDrive40?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW iX M60 indicatief ±36 minuten en bij de BMW i5 eDrive40 ±27 minuten (piek 195 vs 205 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BMW iX M60 haalt 566 km WLTP, de BMW i5 eDrive40 582 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW iX M60 ongeveer € 5,19 en met de BMW i5 eDrive40 ongeveer € 3,90, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.