BMW i7 vs Porsche Taycan
Met 625 en 642 km WLTP-bereik liggen de BMW i7 xDrive60 en de Porsche Taycan 4S in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de BMW i7 xDrive60 (sedan, 2022) naast de Porsche Taycan 4S (sportieve EV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BMW i7 xDrive60 | Porsche Taycan 4S |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 102 kWh | 97 kWh |
| WLTP-bereik | 625 km | 642 km |
| Verbruik (berekend) | 16,3 kWh/100 km | 15,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 195 kW | 320 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 21 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 185 km | ± 328 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,57 | € 4,23 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Porsche Taycan 4S aan het langste eind met 642 om 625 km; dat scheelt 17 km, ruwweg 3%.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Porsche Taycan 4S: 20,5 tegenover 35,4 minuten — een verschil van 14,9 minuten (±42%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±185 km (bij de BMW i7 xDrive60) tegenover ±328 km (bij de Porsche Taycan 4S) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Porsche Taycan 4S voor: 15,1 versus 16,3 kWh/100 km, oftewel 1,2 kWh/100 km (zo'n 7%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 50,86 verschil.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Porsche Taycan 4S er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW i7 xDrive60 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i7 xDrive60 en Porsche Taycan 4S.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BMW i7 xDrive60 of de Porsche Taycan 4S?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i7 xDrive60 indicatief ±35 minuten en bij de Porsche Taycan 4S ±21 minuten (piek 195 vs 320 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW i7 en de Porsche Taycan?
Volgens de WLTP-opgave 625 km tegenover 642 km — een verschil van 17 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i7 xDrive60 ongeveer € 4,57 en met de Porsche Taycan 4S ongeveer € 4,23, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 102 kWh over 625 km voor de BMW i7 xDrive60, 97 kWh over 642 km voor de Porsche Taycan 4S. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.