EV-database

BMW i7 vs Kia EV4

Met 625 en 630 km WLTP-bereik liggen de BMW i7 xDrive60 en de Kia EV4 81 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de BMW i7 xDrive60 (sedan, 2022) en de Kia EV4 81 kWh (hatchback, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i7 xDrive60Kia EV4 81 kWh
Bruikbare accu102 kWh81,4 kWh
WLTP-bereik625 km630 km
Verbruik (berekend)16,3 kWh/100 km12,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)195 kW128 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 43 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 185 km± 154 km
Thuisladen per 100 km€ 4,57€ 3,62
AandrijvingAWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Kia EV4 81 kWh: 630 tegenover 625 km — een verschil van 5 km (±1%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de BMW i7 xDrive60 voor: 35,4 versus 43,1 minuten, oftewel 7,6 minuten (zo'n 18%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±185 km (bij de BMW i7 xDrive60) tegenover ±154 km (bij de Kia EV4 81 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Kia EV4 81 kWh voor: 12,9 versus 16,3 kWh/100 km, oftewel 3,4 kWh/100 km (zo'n 21%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 142,77 verschil.

Alleen de Kia EV4 81 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Kia EV4 81 kWh de meeste punten. Wie de BMW i7 xDrive60 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BMW i7 xDrive60 en Kia EV4 81 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i7 xDrive60 of de Kia EV4 81 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i7 xDrive60 indicatief ±35 minuten en bij de Kia EV4 81 kWh ±43 minuten (piek 195 vs 128 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BMW i7 xDrive60 haalt 625 km WLTP, de Kia EV4 81 kWh 630 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i7 xDrive60 ongeveer € 4,57 en met de Kia EV4 81 kWh ongeveer € 3,62, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW i7 en Kia EV4?

De 195- en 128-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±35 en ±43 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.