EV-database

BMW i4 vs BYD Seal

Met 483 en 520 km WLTP-bereik liggen de BMW i4 eDrive35 en de BYD Seal AWD Excellence in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW i4 eDrive35 (sedan, 2023) en de BYD Seal AWD Excellence (sedan, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i4 eDrive35BYD Seal AWD Excellence
Bruikbare accu67 kWh82,5 kWh
WLTP-bereik483 km520 km
Verbruik (berekend)13,9 kWh/100 km15,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)180 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 25 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 201 km± 147 km
Thuisladen per 100 km€ 3,88€ 4,44
AandrijvingRWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de BYD Seal AWD Excellence voor: 520 versus 483 km, oftewel 37 km (zo'n 8%) verschil.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de BMW i4 eDrive35 beter met 25,2 tegen 37,3 minuten — 12 minuten ofwel ±32% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW i4 eDrive35 zo'n 201 km bij en bij de BYD Seal AWD Excellence ongeveer 147 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de BMW i4 eDrive35: 13,9 tegenover 15,9 kWh/100 km — een verschil van 2 kWh/100 km (±13%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 83,74.

Alleen de BYD Seal AWD Excellence heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de BMW i4 eDrive35 de meeste punten. Wie de BYD Seal AWD Excellence overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BMW i4 eDrive35 en BYD Seal AWD Excellence.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i4 eDrive35 of de BYD Seal AWD Excellence?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i4 eDrive35 indicatief ±25 minuten en bij de BYD Seal AWD Excellence ±37 minuten (piek 180 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW i4 en de BYD Seal?

Volgens de WLTP-opgave 483 km tegenover 520 km — een verschil van 37 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i4 eDrive35 ongeveer € 3,88 en met de BYD Seal AWD Excellence ongeveer € 4,44, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW i4 en BYD Seal?

De 180- en 150-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±25 en ±37 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.