Abarth 600e vs Volkswagen ID.4
De Abarth 600e en de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (334 vs 346 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Abarth 600e (compacte SUV, 2024) naast de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh (middelgrote SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Abarth 600e | Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 51 kWh | 52 kWh |
| WLTP-bereik | 334 km | 346 km |
| Verbruik (berekend) | 15,3 kWh/100 km | 15 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 115 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 31 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 102 km | ± 119 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,28 | € 4,21 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh voor: 346 versus 334 km, oftewel 12 km (zo'n 4%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh aan het langste eind met 30,6 om 34,5 minuten; dat scheelt 3,9 minuten, ruwweg 11%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±102 km (bij de Abarth 600e) tegenover ±119 km (bij de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh beter met 15 tegen 15,3 kWh/100 km — 0,2 kWh/100 km ofwel ±2% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 10,10 verschil.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh de meeste punten. Wie de Abarth 600e overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Abarth 600e en Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Abarth 600e of de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Abarth 600e indicatief ±35 minuten en bij de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh ±31 minuten (piek 100 vs 115 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Abarth 600e haalt 334 km WLTP, de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh 346 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Abarth 600e ongeveer € 4,28 en met de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh ongeveer € 4,21, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Abarth 600e en Volkswagen ID.4?
De 100- en 115-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±35 en ±31 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.