Abarth 600e vs MG S5 EV
Met 334 en 340 km WLTP-bereik liggen de Abarth 600e en de MG S5 EV 49 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de Abarth 600e (compacte SUV, 2024) naast de MG S5 EV 49 kWh (compacte SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Abarth 600e | MG S5 EV 49 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 51 kWh | 47 kWh |
| WLTP-bereik | 334 km | 340 km |
| Verbruik (berekend) | 15,3 kWh/100 km | 13,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 120 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 27 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 102 km | ± 135 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,28 | € 3,87 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de MG S5 EV 49 kWh beter met 340 tegen 334 km — 6 km ofwel ±2% uit elkaar.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de MG S5 EV 49 kWh voor: 26,5 versus 34,5 minuten, oftewel 8 minuten (zo'n 23%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Abarth 600e zo'n 102 km bij en bij de MG S5 EV 49 kWh ongeveer 135 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de MG S5 EV 49 kWh voor: 13,8 versus 15,3 kWh/100 km, oftewel 1,4 kWh/100 km (zo'n 9%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 60,73 verschil.
Alleen de MG S5 EV 49 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG S5 EV 49 kWh de meeste punten. Wie de Abarth 600e overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Abarth 600e en MG S5 EV 49 kWh.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Abarth 600e of de MG S5 EV 49 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Abarth 600e indicatief ±35 minuten en bij de MG S5 EV 49 kWh ±27 minuten (piek 100 vs 120 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Abarth 600e en de MG S5 EV?
Volgens de WLTP-opgave 334 km tegenover 340 km — een verschil van 6 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Abarth 600e ongeveer € 4,28 en met de MG S5 EV 49 kWh ongeveer € 3,87, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.