Abarth 600e vs MG MG4
De Abarth 600e en de MG MG4 Standard 51 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (334 vs 350 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Abarth 600e (compacte SUV, 2024) naast de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Abarth 600e | MG MG4 Standard 51 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 51 kWh | 50,8 kWh |
| WLTP-bereik | 334 km | 350 km |
| Verbruik (berekend) | 15,3 kWh/100 km | 14,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 6,6 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 117 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 29 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 102 km | ± 125 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,28 | € 4,06 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de MG MG4 Standard 51 kWh voor: 350 versus 334 km, oftewel 16 km (zo'n 5%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de MG MG4 Standard 51 kWh aan het langste eind met 29,4 om 34,5 minuten; dat scheelt 5,1 minuten, ruwweg 15%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Abarth 600e zo'n 102 km bij en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer 125 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de MG MG4 Standard 51 kWh voor: 14,5 versus 15,3 kWh/100 km, oftewel 0,8 kWh/100 km (zo'n 5%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 31,72.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Abarth 600e met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de MG MG4 Standard 51 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG MG4 Standard 51 kWh de meeste punten. Wie de Abarth 600e overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Abarth 600e en MG MG4 Standard 51 kWh.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Abarth 600e of de MG MG4 Standard 51 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Abarth 600e indicatief ±35 minuten en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ±29 minuten (piek 100 vs 117 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Abarth 600e en de MG MG4?
Volgens de WLTP-opgave 334 km tegenover 350 km — een verschil van 16 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Abarth 600e ongeveer € 4,28 en met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.