EV-database

Abarth 600e vs Ford Puma Gen-E

Abarth 600e of Ford Puma Gen-E: op papier 334 en 376 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Abarth 600e (compacte SUV, 2024) en de Ford Puma Gen-E (compacte SUV, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkAbarth 600eFord Puma Gen-E
Bruikbare accu51 kWh43 kWh
WLTP-bereik334 km376 km
Verbruik (berekend)15,3 kWh/100 km11,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 29 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 102 km± 136 km
Thuisladen per 100 km€ 4,28€ 3,20
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Ford Puma Gen-E: 376 tegenover 334 km — een verschil van 42 km (±13%).

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Ford Puma Gen-E aan het langste eind met 29,1 om 34,5 minuten; dat scheelt 5,4 minuten, ruwweg 16%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±102 km (bij de Abarth 600e) tegenover ±136 km (bij de Ford Puma Gen-E) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Ford Puma Gen-E aan het langste eind met 11,4 om 15,3 kWh/100 km; dat scheelt 3,8 kWh/100 km, ruwweg 25%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 161,00 verschil.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Ford Puma Gen-E de meeste punten. Wie de Abarth 600e overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Abarth 600e en Ford Puma Gen-E.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Abarth 600e of de Ford Puma Gen-E?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Abarth 600e indicatief ±35 minuten en bij de Ford Puma Gen-E ±29 minuten (piek 100 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Abarth 600e haalt 334 km WLTP, de Ford Puma Gen-E 376 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Abarth 600e ongeveer € 4,28 en met de Ford Puma Gen-E ongeveer € 3,20, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.