Xpeng G9 vs BMW i4
De Xpeng G9 Long Range en de BMW i4 M50 zitten qua bereik dicht bij elkaar (520 vs 521 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Xpeng G9 Long Range (grote SUV, 2024) en de BMW i4 M50 (sedan, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Xpeng G9 Long Range | BMW i4 M50 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 93,1 kWh | 81 kWh |
| WLTP-bereik | 520 km | 521 km |
| Verbruik (berekend) | 17,9 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 300 kW | 205 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 21 min | ± 27 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 260 km | ± 204 km |
| Thuisladen per 100 km | € 5,01 | € 4,35 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de BMW i4 M50 beter met 521 tegen 520 km — 1 km ofwel ±0% uit elkaar.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Xpeng G9 Long Range voor: 21 versus 26,8 minuten, oftewel 5,7 minuten (zo'n 21%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Xpeng G9 Long Range zo'n 260 km bij en bij de BMW i4 M50 ongeveer 204 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de BMW i4 M50 aan het langste eind met 15,5 om 17,9 kWh/100 km; dat scheelt 2,4 kWh/100 km, ruwweg 13%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 98,99.
Alleen de Xpeng G9 Long Range heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de BMW i4 M50 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Xpeng G9 Long Range niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Xpeng G9 Long Range en BMW i4 M50.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Xpeng G9 Long Range of de BMW i4 M50?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Xpeng G9 Long Range indicatief ±21 minuten en bij de BMW i4 M50 ±27 minuten (piek 300 vs 205 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Xpeng G9 en de BMW i4?
Volgens de WLTP-opgave 520 km tegenover 521 km — een verschil van 1 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Xpeng G9 Long Range ongeveer € 5,01 en met de BMW i4 M50 ongeveer € 4,35, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.