EV-database

Xpeng G6 vs VinFast VF 8

Xpeng G6 Standard Range of VinFast VF 8 Extended Range: op papier 435 en 447 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Xpeng G6 Standard Range (middelgrote SUV, 2024) en de VinFast VF 8 Extended Range (middelgrote SUV, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkXpeng G6 Standard RangeVinFast VF 8 Extended Range
Bruikbare accu66 kWh87,7 kWh
WLTP-bereik435 km447 km
Verbruik (berekend)15,2 kWh/100 km19,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)215 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 21 min± 44 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 220 km± 107 km
Thuisladen per 100 km€ 4,25€ 5,49
AandrijvingRWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de VinFast VF 8 Extended Range: 447 tegenover 435 km — een verschil van 12 km (±3%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Xpeng G6 Standard Range voor: 20,8 versus 44 minuten, oftewel 23,2 minuten (zo'n 53%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±220 km (bij de Xpeng G6 Standard Range) tegenover ±107 km (bij de VinFast VF 8 Extended Range) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Xpeng G6 Standard Range: 15,2 tegenover 19,6 kWh/100 km — een verschil van 4,4 kWh/100 km (±23%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 186,79 verschil.

Alleen de Xpeng G6 Standard Range heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Xpeng G6 Standard Range als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de VinFast VF 8 Extended Range niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Xpeng G6 Standard Range en VinFast VF 8 Extended Range.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Xpeng G6 Standard Range of de VinFast VF 8 Extended Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Xpeng G6 Standard Range indicatief ±21 minuten en bij de VinFast VF 8 Extended Range ±44 minuten (piek 215 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Xpeng G6 Standard Range haalt 435 km WLTP, de VinFast VF 8 Extended Range 447 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Xpeng G6 Standard Range ongeveer € 4,25 en met de VinFast VF 8 Extended Range ongeveer € 5,49, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Xpeng G6 en VinFast VF 8?

De 215- en 135-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±21 en ±44 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.