EV-database

Xpeng G6 vs MG MG4

Met 435 en 450 km WLTP-bereik liggen de Xpeng G6 Standard Range en de MG MG4 Comfort 64 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Xpeng G6 Standard Range (middelgrote SUV, 2024) en de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkXpeng G6 Standard RangeMG MG4 Comfort 64 kWh
Bruikbare accu66 kWh61,7 kWh
WLTP-bereik435 km450 km
Verbruik (berekend)15,2 kWh/100 km13,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)215 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 21 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 220 km± 153 km
Thuisladen per 100 km€ 4,25€ 3,84
AandrijvingRWDRWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de MG MG4 Comfort 64 kWh beter met 450 tegen 435 km — 15 km ofwel ±3% uit elkaar.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Xpeng G6 Standard Range beter met 20,8 tegen 31 minuten — 10,2 minuten ofwel ±33% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±220 km (bij de Xpeng G6 Standard Range) tegenover ±153 km (bij de MG MG4 Comfort 64 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 13,7 om 15,2 kWh/100 km; dat scheelt 1,5 kWh/100 km, ruwweg 10%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 61,37.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG MG4 Comfort 64 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Xpeng G6 Standard Range niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Xpeng G6 Standard Range en MG MG4 Comfort 64 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Xpeng G6 Standard Range of de MG MG4 Comfort 64 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Xpeng G6 Standard Range indicatief ±21 minuten en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ±31 minuten (piek 215 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Xpeng G6 Standard Range haalt 435 km WLTP, de MG MG4 Comfort 64 kWh 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Xpeng G6 Standard Range ongeveer € 4,25 en met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 66 kWh over 435 km voor de Xpeng G6 Standard Range, 61,7 kWh over 450 km voor de MG MG4 Comfort 64 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.