EV-database

Volvo EX30 vs Nio ET5

De Volvo EX30 Twin Motor Performance en de Nio ET5 75 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (450 vs 456 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Volvo EX30 Twin Motor Performance (compacte SUV, 2023) en de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVolvo EX30 Twin Motor PerformanceNio ET5 75 kWh
Bruikbare accu64 kWh75 kWh
WLTP-bereik450 km456 km
Verbruik (berekend)14,2 kWh/100 km16,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)153 kW140 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 28 min± 36 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 167 km± 132 km
Thuisladen per 100 km€ 3,98€ 4,61
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Nio ET5 75 kWh voor: 456 versus 450 km, oftewel 6 km (zo'n 1%) verschil.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Volvo EX30 Twin Motor Performance beter met 28,3 tegen 36,3 minuten — 8 minuten ofwel ±22% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±167 km (bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance) tegenover ±132 km (bij de Nio ET5 75 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Volvo EX30 Twin Motor Performance beter met 14,2 tegen 16,4 kWh/100 km — 2,2 kWh/100 km ofwel ±14% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 93,46.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Volvo EX30 Twin Motor Performance als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Nio ET5 75 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Volvo EX30 Twin Motor Performance en Nio ET5 75 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Volvo EX30 Twin Motor Performance of de Nio ET5 75 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance indicatief ±28 minuten en bij de Nio ET5 75 kWh ±36 minuten (piek 153 vs 140 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Volvo EX30 en de Nio ET5?

Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 456 km — een verschil van 6 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volvo EX30 Twin Motor Performance ongeveer € 3,98 en met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Volvo EX30 en Nio ET5?

De 153- en 140-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±28 en ±36 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.