EV-database

Volvo EX30 vs Kia Niro EV

Met 450 en 460 km WLTP-bereik liggen de Volvo EX30 Twin Motor Performance en de Kia Niro EV in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Volvo EX30 Twin Motor Performance (compacte SUV, 2023) en de Kia Niro EV (compacte SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVolvo EX30 Twin Motor PerformanceKia Niro EV
Bruikbare accu64 kWh64,8 kWh
WLTP-bereik450 km460 km
Verbruik (berekend)14,2 kWh/100 km14,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)153 kW72 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 28 min± 61 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 167 km± 79 km
Thuisladen per 100 km€ 3,98€ 3,94
AandrijvingAWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Kia Niro EV voor: 460 versus 450 km, oftewel 10 km (zo'n 2%) verschil.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Volvo EX30 Twin Motor Performance beter met 28,3 tegen 61 minuten — 32,6 minuten ofwel ±54% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance zo'n 167 km bij en bij de Kia Niro EV ongeveer 79 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Kia Niro EV: 14,1 tegenover 14,2 kWh/100 km — een verschil van 0,1 kWh/100 km (±1%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 5,68.

Alleen de Kia Niro EV heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Kia Niro EV er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Volvo EX30 Twin Motor Performance kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Volvo EX30 Twin Motor Performance en Kia Niro EV.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Volvo EX30 Twin Motor Performance of de Kia Niro EV?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance indicatief ±28 minuten en bij de Kia Niro EV ±61 minuten (piek 153 vs 72 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Volvo EX30 en de Kia Niro EV?

Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 460 km — een verschil van 10 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volvo EX30 Twin Motor Performance ongeveer € 3,98 en met de Kia Niro EV ongeveer € 3,94, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 64 kWh over 450 km voor de Volvo EX30 Twin Motor Performance, 64,8 kWh over 460 km voor de Kia Niro EV. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.