EV-database

Volvo EX30 vs Genesis GV60

Met 450 en 466 km WLTP-bereik liggen de Volvo EX30 Twin Motor Performance en de Genesis GV60 Sport in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Volvo EX30 Twin Motor Performance (compacte SUV, 2023) en de Genesis GV60 Sport (compacte SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVolvo EX30 Twin Motor PerformanceGenesis GV60 Sport
Bruikbare accu64 kWh77,4 kWh
WLTP-bereik450 km466 km
Verbruik (berekend)14,2 kWh/100 km16,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)153 kW240 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 28 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 167 km± 224 km
Thuisladen per 100 km€ 3,98€ 4,65
AandrijvingAWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Genesis GV60 Sport aan het langste eind met 466 om 450 km; dat scheelt 16 km, ruwweg 4%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Genesis GV60 Sport voor: 21,8 versus 28,3 minuten, oftewel 6,5 minuten (zo'n 23%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±167 km (bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance) tegenover ±224 km (bij de Genesis GV60 Sport) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Volvo EX30 Twin Motor Performance aan het langste eind met 14,2 om 16,6 kWh/100 km; dat scheelt 2,4 kWh/100 km, ruwweg 14%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 100,26 verschil.

Alleen de Genesis GV60 Sport heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Genesis GV60 Sport er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Volvo EX30 Twin Motor Performance kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Volvo EX30 Twin Motor Performance en Genesis GV60 Sport.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Volvo EX30 Twin Motor Performance of de Genesis GV60 Sport?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volvo EX30 Twin Motor Performance indicatief ±28 minuten en bij de Genesis GV60 Sport ±22 minuten (piek 153 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Volvo EX30 en de Genesis GV60?

Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 466 km — een verschil van 16 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volvo EX30 Twin Motor Performance ongeveer € 3,98 en met de Genesis GV60 Sport ongeveer € 4,65, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 64 kWh over 450 km voor de Volvo EX30 Twin Motor Performance, 77,4 kWh over 466 km voor de Genesis GV60 Sport. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.