EV-database

Volvo EX30 vs Nissan Ariya

De Volvo EX30 Single Motor Extended Range en de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (476 vs 500 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Volvo EX30 Single Motor Extended Range (compacte SUV, 2023) en de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh (middelgrote SUV, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVolvo EX30 Single Motor Extended RangeNissan Ariya e-4ORCE 87 kWh
Bruikbare accu64 kWh87 kWh
WLTP-bereik476 km500 km
Verbruik (berekend)13,4 kWh/100 km17,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)153 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 28 min± 45 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 176 km± 116 km
Thuisladen per 100 km€ 3,76€ 4,87
AandrijvingRWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh voor: 500 versus 476 km, oftewel 24 km (zo'n 5%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Volvo EX30 Single Motor Extended Range: 28,3 tegenover 45,3 minuten — een verschil van 17 minuten (±37%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±176 km (bij de Volvo EX30 Single Motor Extended Range) tegenover ±116 km (bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Volvo EX30 Single Motor Extended Range aan het langste eind met 13,4 om 17,4 kWh/100 km; dat scheelt 4 kWh/100 km, ruwweg 23%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 166,09 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Volvo EX30 Single Motor Extended Range de meeste punten. Wie de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Volvo EX30 Single Motor Extended Range en Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Volvo EX30 Single Motor Extended Range of de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volvo EX30 Single Motor Extended Range indicatief ±28 minuten en bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ±45 minuten (piek 153 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Volvo EX30 Single Motor Extended Range haalt 476 km WLTP, de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh 500 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volvo EX30 Single Motor Extended Range ongeveer € 3,76 en met de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ongeveer € 4,87, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 64 kWh over 476 km voor de Volvo EX30 Single Motor Extended Range, 87 kWh over 500 km voor de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.