EV-database

Volkswagen ID.4 vs Skoda Enyaq Coupé

Met 550 en 570 km WLTP-bereik liggen de Volkswagen ID.4 Pro 77 kWh en de Skoda Enyaq Coupé 85 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Volkswagen ID.4 Pro 77 kWh (middelgrote SUV, 2023) en de Skoda Enyaq Coupé 85 (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVolkswagen ID.4 Pro 77 kWhSkoda Enyaq Coupé 85
Bruikbare accu77 kWh77 kWh
WLTP-bereik550 km570 km
Verbruik (berekend)14 kWh/100 km13,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW175 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 39 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 149 km± 201 km
Thuisladen per 100 km€ 3,92€ 3,78
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Skoda Enyaq Coupé 85 beter met 570 tegen 550 km — 20 km ofwel ±4% uit elkaar.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Skoda Enyaq Coupé 85 aan het langste eind met 29,8 om 38,6 minuten; dat scheelt 8,8 minuten, ruwweg 23%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Volkswagen ID.4 Pro 77 kWh zo'n 149 km bij en bij de Skoda Enyaq Coupé 85 ongeveer 201 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Skoda Enyaq Coupé 85 aan het langste eind met 13,5 om 14 kWh/100 km; dat scheelt 0,5 kWh/100 km, ruwweg 4%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 20,63 verschil.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Skoda Enyaq Coupé 85 de meeste punten. Wie de Volkswagen ID.4 Pro 77 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Volkswagen ID.4 Pro 77 kWh en Skoda Enyaq Coupé 85.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Volkswagen ID.4 Pro 77 kWh of de Skoda Enyaq Coupé 85?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volkswagen ID.4 Pro 77 kWh indicatief ±39 minuten en bij de Skoda Enyaq Coupé 85 ±30 minuten (piek 135 vs 175 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Volkswagen ID.4 Pro 77 kWh haalt 550 km WLTP, de Skoda Enyaq Coupé 85 570 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volkswagen ID.4 Pro 77 kWh ongeveer € 3,92 en met de Skoda Enyaq Coupé 85 ongeveer € 3,78, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 77 kWh over 550 km voor de Volkswagen ID.4 Pro 77 kWh, 77 kWh over 570 km voor de Skoda Enyaq Coupé 85. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.