Volkswagen ID.4 vs Xpeng G9
Met 516 en 520 km WLTP-bereik liggen de Volkswagen ID.4 GTX en de Xpeng G9 Long Range in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de Volkswagen ID.4 GTX (middelgrote SUV, 2023) naast de Xpeng G9 Long Range (grote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Volkswagen ID.4 GTX | Xpeng G9 Long Range |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 93,1 kWh |
| WLTP-bereik | 516 km | 520 km |
| Verbruik (berekend) | 14,9 kWh/100 km | 17,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 175 kW | 300 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 30 min | ± 21 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 182 km | ± 260 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,18 | € 5,01 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Xpeng G9 Long Range: 520 tegenover 516 km — een verschil van 4 km (±1%).
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Xpeng G9 Long Range beter met 21 tegen 29,8 minuten — 8,8 minuten ofwel ±29% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Volkswagen ID.4 GTX zo'n 182 km bij en bij de Xpeng G9 Long Range ongeveer 260 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Volkswagen ID.4 GTX aan het langste eind met 14,9 om 17,9 kWh/100 km; dat scheelt 3 kWh/100 km, ruwweg 17%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 125,22.
Alleen de Xpeng G9 Long Range heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Xpeng G9 Long Range de meeste punten. Wie de Volkswagen ID.4 GTX overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Volkswagen ID.4 GTX en Xpeng G9 Long Range.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Volkswagen ID.4 GTX of de Xpeng G9 Long Range?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volkswagen ID.4 GTX indicatief ±30 minuten en bij de Xpeng G9 Long Range ±21 minuten (piek 175 vs 300 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Volkswagen ID.4 en de Xpeng G9?
Volgens de WLTP-opgave 516 km tegenover 520 km — een verschil van 4 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volkswagen ID.4 GTX ongeveer € 4,18 en met de Xpeng G9 Long Range ongeveer € 5,01, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 77 kWh over 516 km voor de Volkswagen ID.4 GTX, 93,1 kWh over 520 km voor de Xpeng G9 Long Range. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.