EV-database

Volkswagen ID.4 vs BYD Seal

De Volkswagen ID.4 GTX en de BYD Seal AWD Excellence zitten qua bereik dicht bij elkaar (516 vs 520 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Volkswagen ID.4 GTX (middelgrote SUV, 2023) en de BYD Seal AWD Excellence (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVolkswagen ID.4 GTXBYD Seal AWD Excellence
Bruikbare accu77 kWh82,5 kWh
WLTP-bereik516 km520 km
Verbruik (berekend)14,9 kWh/100 km15,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)175 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 182 km± 147 km
Thuisladen per 100 km€ 4,18€ 4,44
AandrijvingAWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BYD Seal AWD Excellence aan het langste eind met 520 om 516 km; dat scheelt 4 km, ruwweg 1%.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Volkswagen ID.4 GTX aan het langste eind met 29,8 om 37,3 minuten; dat scheelt 7,5 minuten, ruwweg 20%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Volkswagen ID.4 GTX zo'n 182 km bij en bij de BYD Seal AWD Excellence ongeveer 147 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Volkswagen ID.4 GTX beter met 14,9 tegen 15,9 kWh/100 km — 0,9 kWh/100 km ofwel ±6% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 39,60.

Alleen de BYD Seal AWD Excellence heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Volkswagen ID.4 GTX de meeste punten. Wie de BYD Seal AWD Excellence overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Volkswagen ID.4 GTX en BYD Seal AWD Excellence.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Volkswagen ID.4 GTX of de BYD Seal AWD Excellence?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volkswagen ID.4 GTX indicatief ±30 minuten en bij de BYD Seal AWD Excellence ±37 minuten (piek 175 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Volkswagen ID.4 GTX haalt 516 km WLTP, de BYD Seal AWD Excellence 520 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volkswagen ID.4 GTX ongeveer € 4,18 en met de BYD Seal AWD Excellence ongeveer € 4,44, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.