EV-database

Volkswagen ID.3 vs Mini Cooper

Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh of Mini Cooper SE: op papier 388 en 402 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh (hatchback, 2024) en de Mini Cooper SE (compacte hatchback, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVolkswagen ID.3 Pure 52 kWhMini Cooper SE
Bruikbare accu52 kWh49,2 kWh
WLTP-bereik388 km402 km
Verbruik (berekend)13,4 kWh/100 km12,2 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)145 kW95 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 35 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 168 km± 120 km
Thuisladen per 100 km€ 3,75€ 3,43
AandrijvingRWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Mini Cooper SE: 402 tegenover 388 km — een verschil van 14 km (±4%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh beter met 24,3 tegen 35,1 minuten — 10,8 minuten ofwel ±31% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh zo'n 168 km bij en bij de Mini Cooper SE ongeveer 120 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Mini Cooper SE: 12,2 tegenover 13,4 kWh/100 km — een verschil van 1,2 kWh/100 km (±9%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 48,86.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Mini Cooper SE er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh en Mini Cooper SE.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh of de Mini Cooper SE?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh indicatief ±24 minuten en bij de Mini Cooper SE ±35 minuten (piek 145 vs 95 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Volkswagen ID.3 en de Mini Cooper?

Volgens de WLTP-opgave 388 km tegenover 402 km — een verschil van 14 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh ongeveer € 3,75 en met de Mini Cooper SE ongeveer € 3,43, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.