Volkswagen ID.3 vs Jeep Avenger
Met 388 en 400 km WLTP-bereik liggen de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh en de Jeep Avenger Elektrisch in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh (hatchback, 2024) en de Jeep Avenger Elektrisch (compacte SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh | Jeep Avenger Elektrisch |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 52 kWh | 51 kWh |
| WLTP-bereik | 388 km | 400 km |
| Verbruik (berekend) | 13,4 kWh/100 km | 12,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 145 kW | 100 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 24 min | ± 35 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 168 km | ± 122 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,75 | € 3,57 |
| Aandrijving | RWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Jeep Avenger Elektrisch: 400 tegenover 388 km — een verschil van 12 km (±3%).
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh aan het langste eind met 24,3 om 34,5 minuten; dat scheelt 10,3 minuten, ruwweg 30%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh zo'n 168 km bij en bij de Jeep Avenger Elektrisch ongeveer 122 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Jeep Avenger Elektrisch voor: 12,8 versus 13,4 kWh/100 km, oftewel 0,7 kWh/100 km (zo'n 5%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 27,39.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Jeep Avenger Elektrisch er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh en Jeep Avenger Elektrisch.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh of de Jeep Avenger Elektrisch?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh indicatief ±24 minuten en bij de Jeep Avenger Elektrisch ±35 minuten (piek 145 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh haalt 388 km WLTP, de Jeep Avenger Elektrisch 400 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh ongeveer € 3,75 en met de Jeep Avenger Elektrisch ongeveer € 3,57, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Volkswagen ID.3 en Jeep Avenger?
De 145- en 100-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±24 en ±35 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.