EV-database

Volkswagen ID.3 vs Cupra Tavascan

Volkswagen ID.3 Pro S 77 kWh of Cupra Tavascan Endurance: op papier 559 en 568 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Volkswagen ID.3 Pro S 77 kWh (hatchback, 2023) en de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVolkswagen ID.3 Pro S 77 kWhCupra Tavascan Endurance
Bruikbare accu77 kWh77 kWh
WLTP-bereik559 km568 km
Verbruik (berekend)13,8 kWh/100 km13,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)170 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 39 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 191 km± 154 km
Thuisladen per 100 km€ 3,86€ 3,80
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Cupra Tavascan Endurance: 568 tegenover 559 km — een verschil van 9 km (±2%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Volkswagen ID.3 Pro S 77 kWh voor: 30,7 versus 38,6 minuten, oftewel 8 minuten (zo'n 21%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Volkswagen ID.3 Pro S 77 kWh zo'n 191 km bij en bij de Cupra Tavascan Endurance ongeveer 154 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Cupra Tavascan Endurance aan het langste eind met 13,6 om 13,8 kWh/100 km; dat scheelt 0,2 kWh/100 km, ruwweg 2%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 9,17.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Cupra Tavascan Endurance er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Volkswagen ID.3 Pro S 77 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Volkswagen ID.3 Pro S 77 kWh en Cupra Tavascan Endurance.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Volkswagen ID.3 Pro S 77 kWh of de Cupra Tavascan Endurance?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volkswagen ID.3 Pro S 77 kWh indicatief ±31 minuten en bij de Cupra Tavascan Endurance ±39 minuten (piek 170 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Volkswagen ID.3 Pro S 77 kWh haalt 559 km WLTP, de Cupra Tavascan Endurance 568 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volkswagen ID.3 Pro S 77 kWh ongeveer € 3,86 en met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.