VinFast VF 8 vs Renault Megane E-Tech
VinFast VF 8 Extended Range of Renault Megane E-Tech EV60: op papier 447 en 450 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de VinFast VF 8 Extended Range (middelgrote SUV, 2023) naast de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | VinFast VF 8 Extended Range | Renault Megane E-Tech EV60 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 87,7 kWh | 60 kWh |
| WLTP-bereik | 447 km | 450 km |
| Verbruik (berekend) | 19,6 kWh/100 km | 13,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 130 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 44 min | ± 31 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 107 km | ± 151 km |
| Thuisladen per 100 km | € 5,49 | € 3,73 |
| Aandrijving | AWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Renault Megane E-Tech EV60 beter met 450 tegen 447 km — 3 km ofwel ±1% uit elkaar.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Renault Megane E-Tech EV60: 31,3 tegenover 44 minuten — een verschil van 12,7 minuten (±29%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de VinFast VF 8 Extended Range zo'n 107 km bij en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer 151 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Renault Megane E-Tech EV60 voor: 13,3 versus 19,6 kWh/100 km, oftewel 6,3 kWh/100 km (zo'n 32%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 264,03.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Renault Megane E-Tech EV60 de meeste punten. Wie de VinFast VF 8 Extended Range overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: VinFast VF 8 Extended Range en Renault Megane E-Tech EV60.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de VinFast VF 8 Extended Range of de Renault Megane E-Tech EV60?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de VinFast VF 8 Extended Range indicatief ±44 minuten en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ±31 minuten (piek 135 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de VinFast VF 8 Extended Range haalt 447 km WLTP, de Renault Megane E-Tech EV60 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de VinFast VF 8 Extended Range ongeveer € 5,49 en met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 87,7 kWh over 447 km voor de VinFast VF 8 Extended Range, 60 kWh over 450 km voor de Renault Megane E-Tech EV60. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.