VinFast VF 8 vs Nio ET5
De VinFast VF 8 Extended Range en de Nio ET5 75 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (447 vs 456 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de VinFast VF 8 Extended Range (middelgrote SUV, 2023) naast de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | VinFast VF 8 Extended Range | Nio ET5 75 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 87,7 kWh | 75 kWh |
| WLTP-bereik | 447 km | 456 km |
| Verbruik (berekend) | 19,6 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 140 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 44 min | ± 36 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 107 km | ± 132 km |
| Thuisladen per 100 km | € 5,49 | € 4,61 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Nio ET5 75 kWh beter met 456 tegen 447 km — 9 km ofwel ±2% uit elkaar.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Nio ET5 75 kWh: 36,3 tegenover 44 minuten — een verschil van 7,7 minuten (±18%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de VinFast VF 8 Extended Range zo'n 107 km bij en bij de Nio ET5 75 kWh ongeveer 132 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Nio ET5 75 kWh voor: 16,4 versus 19,6 kWh/100 km, oftewel 3,2 kWh/100 km (zo'n 16%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 133,24.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Nio ET5 75 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de VinFast VF 8 Extended Range niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: VinFast VF 8 Extended Range en Nio ET5 75 kWh.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de VinFast VF 8 Extended Range of de Nio ET5 75 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de VinFast VF 8 Extended Range indicatief ±44 minuten en bij de Nio ET5 75 kWh ±36 minuten (piek 135 vs 140 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de VinFast VF 8 Extended Range haalt 447 km WLTP, de Nio ET5 75 kWh 456 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de VinFast VF 8 Extended Range ongeveer € 5,49 en met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 87,7 kWh over 447 km voor de VinFast VF 8 Extended Range, 75 kWh over 456 km voor de Nio ET5 75 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.