VinFast VF 8 vs Mini Countryman
VinFast VF 8 Extended Range of Mini Countryman E: op papier 447 en 462 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de VinFast VF 8 Extended Range (middelgrote SUV, 2023) en de Mini Countryman E (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | VinFast VF 8 Extended Range | Mini Countryman E |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 87,7 kWh | 64,6 kWh |
| WLTP-bereik | 447 km | 462 km |
| Verbruik (berekend) | 19,6 kWh/100 km | 14 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 130 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 44 min | ± 34 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 107 km | ± 144 km |
| Thuisladen per 100 km | € 5,49 | € 3,92 |
| Aandrijving | AWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Mini Countryman E aan het langste eind met 462 om 447 km; dat scheelt 15 km, ruwweg 3%.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Mini Countryman E aan het langste eind met 33,7 om 44 minuten; dat scheelt 10,3 minuten, ruwweg 24%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±107 km (bij de VinFast VF 8 Extended Range) tegenover ±144 km (bij de Mini Countryman E) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Mini Countryman E beter met 14 tegen 19,6 kWh/100 km — 5,6 kWh/100 km ofwel ±29% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 236,75.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Mini Countryman E als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de VinFast VF 8 Extended Range niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: VinFast VF 8 Extended Range en Mini Countryman E.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de VinFast VF 8 Extended Range of de Mini Countryman E?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de VinFast VF 8 Extended Range indicatief ±44 minuten en bij de Mini Countryman E ±34 minuten (piek 135 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de VinFast VF 8 Extended Range haalt 447 km WLTP, de Mini Countryman E 462 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de VinFast VF 8 Extended Range ongeveer € 5,49 en met de Mini Countryman E ongeveer € 3,92, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van VinFast VF 8 en Mini Countryman?
De 135- en 130-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±44 en ±34 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.