EV-database

VinFast VF 8 vs Jaguar I-Pace

Met 447 en 470 km WLTP-bereik liggen de VinFast VF 8 Extended Range en de Jaguar I-Pace EV400 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de VinFast VF 8 Extended Range (middelgrote SUV, 2023) en de Jaguar I-Pace EV400 (middelgrote SUV, 2018) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVinFast VF 8 Extended RangeJaguar I-Pace EV400
Bruikbare accu87,7 kWh84,7 kWh
WLTP-bereik447 km470 km
Verbruik (berekend)19,6 kWh/100 km18 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW104 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 44 min± 55 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 107 km± 89 km
Thuisladen per 100 km€ 5,49€ 5,05
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Jaguar I-Pace EV400 voor: 470 versus 447 km, oftewel 23 km (zo'n 5%) verschil.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de VinFast VF 8 Extended Range beter met 44 tegen 55,2 minuten — 11,2 minuten ofwel ±20% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±107 km (bij de VinFast VF 8 Extended Range) tegenover ±89 km (bij de Jaguar I-Pace EV400) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Jaguar I-Pace EV400: 18 tegenover 19,6 kWh/100 km — een verschil van 1,6 kWh/100 km (±8%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 67,13 verschil.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Jaguar I-Pace EV400 de meeste punten. Wie de VinFast VF 8 Extended Range overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: VinFast VF 8 Extended Range en Jaguar I-Pace EV400.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de VinFast VF 8 Extended Range of de Jaguar I-Pace EV400?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de VinFast VF 8 Extended Range indicatief ±44 minuten en bij de Jaguar I-Pace EV400 ±55 minuten (piek 135 vs 104 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de VinFast VF 8 Extended Range haalt 447 km WLTP, de Jaguar I-Pace EV400 470 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de VinFast VF 8 Extended Range ongeveer € 5,49 en met de Jaguar I-Pace EV400 ongeveer € 5,05, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 87,7 kWh over 447 km voor de VinFast VF 8 Extended Range, 84,7 kWh over 470 km voor de Jaguar I-Pace EV400. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.