EV-database

VinFast VF 8 vs Genesis GV60

Met 447 en 466 km WLTP-bereik liggen de VinFast VF 8 Extended Range en de Genesis GV60 Sport in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de VinFast VF 8 Extended Range (middelgrote SUV, 2023) en de Genesis GV60 Sport (compacte SUV, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVinFast VF 8 Extended RangeGenesis GV60 Sport
Bruikbare accu87,7 kWh77,4 kWh
WLTP-bereik447 km466 km
Verbruik (berekend)19,6 kWh/100 km16,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW240 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 44 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 107 km± 224 km
Thuisladen per 100 km€ 5,49€ 4,65
AandrijvingAWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Genesis GV60 Sport: 466 tegenover 447 km — een verschil van 19 km (±4%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Genesis GV60 Sport voor: 21,8 versus 44 minuten, oftewel 22,2 minuten (zo'n 50%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±107 km (bij de VinFast VF 8 Extended Range) tegenover ±224 km (bij de Genesis GV60 Sport) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Genesis GV60 Sport voor: 16,6 versus 19,6 kWh/100 km, oftewel 3 kWh/100 km (zo'n 15%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 126,43.

Alleen de Genesis GV60 Sport heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Genesis GV60 Sport de meeste punten. Wie de VinFast VF 8 Extended Range overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: VinFast VF 8 Extended Range en Genesis GV60 Sport.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de VinFast VF 8 Extended Range of de Genesis GV60 Sport?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de VinFast VF 8 Extended Range indicatief ±44 minuten en bij de Genesis GV60 Sport ±22 minuten (piek 135 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de VinFast VF 8 en de Genesis GV60?

Volgens de WLTP-opgave 447 km tegenover 466 km — een verschil van 19 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de VinFast VF 8 Extended Range ongeveer € 5,49 en met de Genesis GV60 Sport ongeveer € 4,65, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van VinFast VF 8 en Genesis GV60?

De 135- en 240-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±44 en ±22 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.