EV-database

Toyota bZ4X vs MG S5 EV

Met 460 en 480 km WLTP-bereik liggen de Toyota bZ4X AWD en de MG S5 EV 64 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Toyota bZ4X AWD (middelgrote SUV, 2022) en de MG S5 EV 64 kWh (compacte SUV, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkToyota bZ4X AWDMG S5 EV 64 kWh
Bruikbare accu64 kWh62 kWh
WLTP-bereik460 km480 km
Verbruik (berekend)13,9 kWh/100 km12,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW139 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 29 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 167 km± 167 km
Thuisladen per 100 km€ 3,90€ 3,62
AandrijvingAWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG S5 EV 64 kWh aan het langste eind met 480 om 460 km; dat scheelt 20 km, ruwweg 4%.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Toyota bZ4X AWD aan het langste eind met 28,9 om 30,2 minuten; dat scheelt 1,3 minuten, ruwweg 4%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±167 km (bij de Toyota bZ4X AWD) tegenover ±167 km (bij de MG S5 EV 64 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de MG S5 EV 64 kWh beter met 12,9 tegen 13,9 kWh/100 km — 1 kWh/100 km ofwel ±7% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 41,85 verschil.

Alleen de MG S5 EV 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de MG S5 EV 64 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Toyota bZ4X AWD kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Toyota bZ4X AWD en MG S5 EV 64 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Toyota bZ4X AWD of de MG S5 EV 64 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Toyota bZ4X AWD indicatief ±29 minuten en bij de MG S5 EV 64 kWh ±30 minuten (piek 150 vs 139 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Toyota bZ4X AWD haalt 460 km WLTP, de MG S5 EV 64 kWh 480 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Toyota bZ4X AWD ongeveer € 3,90 en met de MG S5 EV 64 kWh ongeveer € 3,62, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.