Tesla Model Y vs Nio ET5
De Tesla Model Y RWD en de Nio ET5 75 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (455 vs 456 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Tesla Model Y RWD (middelgrote SUV, 2025) en de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Tesla Model Y RWD | Nio ET5 75 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 57,5 kWh | 75 kWh |
| WLTP-bereik | 455 km | 456 km |
| Verbruik (berekend) | 12,6 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 175 kW | 140 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 22 min | ± 36 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 215 km | ± 132 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,54 | € 4,61 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Nio ET5 75 kWh aan het langste eind met 456 om 455 km; dat scheelt 1 km, ruwweg 0%.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Tesla Model Y RWD: 22,3 tegenover 36,3 minuten — een verschil van 14 minuten (±39%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±215 km (bij de Tesla Model Y RWD) tegenover ±132 km (bij de Nio ET5 75 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Tesla Model Y RWD beter met 12,6 tegen 16,4 kWh/100 km — 3,8 kWh/100 km ofwel ±23% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 160,02.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Tesla Model Y RWD de meeste punten. Wie de Nio ET5 75 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Tesla Model Y RWD en Nio ET5 75 kWh.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Tesla Model Y RWD of de Nio ET5 75 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Tesla Model Y RWD indicatief ±22 minuten en bij de Nio ET5 75 kWh ±36 minuten (piek 175 vs 140 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Tesla Model Y RWD haalt 455 km WLTP, de Nio ET5 75 kWh 456 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Tesla Model Y RWD ongeveer € 3,54 en met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 57,5 kWh over 455 km voor de Tesla Model Y RWD, 75 kWh over 456 km voor de Nio ET5 75 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.