Tesla Model Y vs Jaguar I-Pace
De Tesla Model Y RWD en de Jaguar I-Pace EV400 zitten qua bereik dicht bij elkaar (455 vs 470 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Tesla Model Y RWD (middelgrote SUV, 2025) en de Jaguar I-Pace EV400 (middelgrote SUV, 2018) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Tesla Model Y RWD | Jaguar I-Pace EV400 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 57,5 kWh | 84,7 kWh |
| WLTP-bereik | 455 km | 470 km |
| Verbruik (berekend) | 12,6 kWh/100 km | 18 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 175 kW | 104 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 22 min | ± 55 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 215 km | ± 89 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,54 | € 5,05 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Jaguar I-Pace EV400 aan het langste eind met 470 om 455 km; dat scheelt 15 km, ruwweg 3%.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Tesla Model Y RWD: 22,3 tegenover 55,2 minuten — een verschil van 32,9 minuten (±60%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Tesla Model Y RWD zo'n 215 km bij en bij de Jaguar I-Pace EV400 ongeveer 89 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Tesla Model Y RWD voor: 12,6 versus 18 kWh/100 km, oftewel 5,4 kWh/100 km (zo'n 30%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 226,12 verschil.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Tesla Model Y RWD als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Jaguar I-Pace EV400 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Tesla Model Y RWD en Jaguar I-Pace EV400.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Tesla Model Y RWD of de Jaguar I-Pace EV400?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Tesla Model Y RWD indicatief ±22 minuten en bij de Jaguar I-Pace EV400 ±55 minuten (piek 175 vs 104 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Tesla Model Y en de Jaguar I-Pace?
Volgens de WLTP-opgave 455 km tegenover 470 km — een verschil van 15 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Tesla Model Y RWD ongeveer € 3,54 en met de Jaguar I-Pace EV400 ongeveer € 5,05, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.