EV-database

Tesla Model Y vs Peugeot e-3008

De Tesla Model Y Performance en de Peugeot e-3008 73 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (514 vs 527 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Tesla Model Y Performance (middelgrote SUV, 2025) naast de Peugeot e-3008 73 kWh (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkTesla Model Y PerformancePeugeot e-3008 73 kWh
Bruikbare accu75 kWh73 kWh
WLTP-bereik514 km527 km
Verbruik (berekend)14,6 kWh/100 km13,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)250 kW160 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 20 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 266 km± 179 km
Thuisladen per 100 km€ 4,09€ 3,88
AandrijvingAWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Peugeot e-3008 73 kWh beter met 527 tegen 514 km — 13 km ofwel ±3% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Tesla Model Y Performance: 20,3 tegenover 30,9 minuten — een verschil van 10,6 minuten (±34%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±266 km (bij de Tesla Model Y Performance) tegenover ±179 km (bij de Peugeot e-3008 73 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Peugeot e-3008 73 kWh aan het langste eind met 13,9 om 14,6 kWh/100 km; dat scheelt 0,7 kWh/100 km, ruwweg 5%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 31,06.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Peugeot e-3008 73 kWh de meeste punten. Wie de Tesla Model Y Performance overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Tesla Model Y Performance en Peugeot e-3008 73 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Tesla Model Y Performance of de Peugeot e-3008 73 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Tesla Model Y Performance indicatief ±20 minuten en bij de Peugeot e-3008 73 kWh ±31 minuten (piek 250 vs 160 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Tesla Model Y Performance haalt 514 km WLTP, de Peugeot e-3008 73 kWh 527 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Tesla Model Y Performance ongeveer € 4,09 en met de Peugeot e-3008 73 kWh ongeveer € 3,88, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.