Tesla Model Y vs Kia EV6
De Tesla Model Y Performance en de Kia EV6 77 kWh RWD zitten qua bereik dicht bij elkaar (514 vs 528 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Tesla Model Y Performance (middelgrote SUV, 2025) en de Kia EV6 77 kWh RWD (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Tesla Model Y Performance | Kia EV6 77 kWh RWD |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 75 kWh | 77,4 kWh |
| WLTP-bereik | 514 km | 528 km |
| Verbruik (berekend) | 14,6 kWh/100 km | 14,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 250 kW | 240 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 20 min | ± 22 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 266 km | ± 254 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,09 | € 4,10 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Kia EV6 77 kWh RWD: 528 tegenover 514 km — een verschil van 14 km (±3%).
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Tesla Model Y Performance: 20,3 tegenover 21,8 minuten — een verschil van 1,5 minuten (±7%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±266 km (bij de Tesla Model Y Performance) tegenover ±254 km (bij de Kia EV6 77 kWh RWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Tesla Model Y Performance: 14,6 tegenover 14,7 kWh/100 km — een verschil van 0,1 kWh/100 km (±0%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 2,84.
Alleen de Kia EV6 77 kWh RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Tesla Model Y Performance er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia EV6 77 kWh RWD kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Tesla Model Y Performance en Kia EV6 77 kWh RWD.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Tesla Model Y Performance of de Kia EV6 77 kWh RWD?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Tesla Model Y Performance indicatief ±20 minuten en bij de Kia EV6 77 kWh RWD ±22 minuten (piek 250 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Tesla Model Y Performance haalt 514 km WLTP, de Kia EV6 77 kWh RWD 528 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Tesla Model Y Performance ongeveer € 4,09 en met de Kia EV6 77 kWh RWD ongeveer € 4,10, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Tesla Model Y en Kia EV6?
De 250- en 240-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±20 en ±22 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.