EV-database

Tesla Model Y vs BYD Han

Met 514 en 521 km WLTP-bereik liggen de Tesla Model Y Performance en de BYD Han in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Tesla Model Y Performance (middelgrote SUV, 2025) naast de BYD Han (sedan, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkTesla Model Y PerformanceBYD Han
Bruikbare accu75 kWh85,4 kWh
WLTP-bereik514 km521 km
Verbruik (berekend)14,6 kWh/100 km16,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)250 kW120 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 20 min± 48 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 266 km± 113 km
Thuisladen per 100 km€ 4,09€ 4,59
AandrijvingAWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de BYD Han beter met 521 tegen 514 km — 7 km ofwel ±1% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Tesla Model Y Performance: 20,3 tegenover 48,2 minuten — een verschil van 27,9 minuten (±58%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Tesla Model Y Performance zo'n 266 km bij en bij de BYD Han ongeveer 113 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Tesla Model Y Performance voor: 14,6 versus 16,4 kWh/100 km, oftewel 1,8 kWh/100 km (zo'n 11%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 75,60.

Alleen de BYD Han heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Tesla Model Y Performance de meeste punten. Wie de BYD Han overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Tesla Model Y Performance en BYD Han.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Tesla Model Y Performance of de BYD Han?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Tesla Model Y Performance indicatief ±20 minuten en bij de BYD Han ±48 minuten (piek 250 vs 120 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Tesla Model Y Performance haalt 514 km WLTP, de BYD Han 521 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Tesla Model Y Performance ongeveer € 4,09 en met de BYD Han ongeveer € 4,59, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 75 kWh over 514 km voor de Tesla Model Y Performance, 85,4 kWh over 521 km voor de BYD Han. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.