EV-database

Tesla Model 3 vs Nissan Ariya

Tesla Model 3 Performance of Nissan Ariya 87 kWh: op papier 528 en 533 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Tesla Model 3 Performance (sedan, 2024) en de Nissan Ariya 87 kWh (middelgrote SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkTesla Model 3 PerformanceNissan Ariya 87 kWh
Bruikbare accu75 kWh87 kWh
WLTP-bereik528 km533 km
Verbruik (berekend)14,2 kWh/100 km16,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)250 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 20 min± 45 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 273 km± 123 km
Thuisladen per 100 km€ 3,98€ 4,57
AandrijvingAWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Nissan Ariya 87 kWh aan het langste eind met 533 om 528 km; dat scheelt 5 km, ruwweg 1%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Tesla Model 3 Performance voor: 20,3 versus 45,3 minuten, oftewel 25 minuten (zo'n 55%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Tesla Model 3 Performance zo'n 273 km bij en bij de Nissan Ariya 87 kWh ongeveer 123 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Tesla Model 3 Performance: 14,2 tegenover 16,3 kWh/100 km — een verschil van 2,1 kWh/100 km (±13%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 88,96 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya 87 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Tesla Model 3 Performance er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nissan Ariya 87 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Tesla Model 3 Performance en Nissan Ariya 87 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Tesla Model 3 Performance of de Nissan Ariya 87 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Tesla Model 3 Performance indicatief ±20 minuten en bij de Nissan Ariya 87 kWh ±45 minuten (piek 250 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Tesla Model 3 en de Nissan Ariya?

Volgens de WLTP-opgave 528 km tegenover 533 km — een verschil van 5 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Tesla Model 3 Performance ongeveer € 3,98 en met de Nissan Ariya 87 kWh ongeveer € 4,57, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 75 kWh over 528 km voor de Tesla Model 3 Performance, 87 kWh over 533 km voor de Nissan Ariya 87 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.