Smart #3 vs MG MG4
Smart #3 Pro+ of MG MG4 Comfort 64 kWh: op papier 435 en 450 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Smart #3 Pro+ (compacte SUV, 2023) en de MG MG4 Comfort 64 kWh (hatchback, 2022) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Smart #3 Pro+ | MG MG4 Comfort 64 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 62 kWh | 61,7 kWh |
| WLTP-bereik | 435 km | 450 km |
| Verbruik (berekend) | 14,3 kWh/100 km | 13,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 22 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 135 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 28 min | ± 31 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 163 km | ± 153 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,99 | € 3,84 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG MG4 Comfort 64 kWh aan het langste eind met 450 om 435 km; dat scheelt 15 km, ruwweg 3%.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Smart #3 Pro+ aan het langste eind met 28 om 31 minuten; dat scheelt 3 minuten, ruwweg 10%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Smart #3 Pro+ zo'n 163 km bij en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer 153 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de MG MG4 Comfort 64 kWh: 13,7 tegenover 14,3 kWh/100 km — een verschil van 0,5 kWh/100 km (±4%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 22,75.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Smart #3 Pro+ met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de MG MG4 Comfort 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG MG4 Comfort 64 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Smart #3 Pro+ niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Smart #3 Pro+ en MG MG4 Comfort 64 kWh.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Smart #3 Pro+ of de MG MG4 Comfort 64 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Smart #3 Pro+ indicatief ±28 minuten en bij de MG MG4 Comfort 64 kWh ±31 minuten (piek 150 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Smart #3 en de MG MG4?
Volgens de WLTP-opgave 435 km tegenover 450 km — een verschil van 15 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Smart #3 Pro+ ongeveer € 3,99 en met de MG MG4 Comfort 64 kWh ongeveer € 3,84, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 62 kWh over 435 km voor de Smart #3 Pro+, 61,7 kWh over 450 km voor de MG MG4 Comfort 64 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.