Skoda Enyaq vs BYD Seal
Skoda Enyaq RS of BYD Seal RWD: op papier 549 en 570 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Skoda Enyaq RS (middelgrote SUV, 2024) naast de BYD Seal RWD (sedan, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Skoda Enyaq RS | BYD Seal RWD |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 82,5 kWh |
| WLTP-bereik | 549 km | 570 km |
| Verbruik (berekend) | 14 kWh/100 km | 14,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 175 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 30 min | ± 37 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 193 km | ± 161 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,93 | € 4,05 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BYD Seal RWD aan het langste eind met 570 om 549 km; dat scheelt 21 km, ruwweg 4%.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Skoda Enyaq RS: 29,8 tegenover 37,3 minuten — een verschil van 7,5 minuten (±20%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±193 km (bij de Skoda Enyaq RS) tegenover ±161 km (bij de BYD Seal RWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Skoda Enyaq RS: 14 tegenover 14,5 kWh/100 km — een verschil van 0,4 kWh/100 km (±3%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 18,82 verschil.
Alleen de BYD Seal RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Skoda Enyaq RS er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Seal RWD kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Skoda Enyaq RS en BYD Seal RWD.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Skoda Enyaq RS of de BYD Seal RWD?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Skoda Enyaq RS indicatief ±30 minuten en bij de BYD Seal RWD ±37 minuten (piek 175 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Skoda Enyaq RS haalt 549 km WLTP, de BYD Seal RWD 570 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Skoda Enyaq RS ongeveer € 3,93 en met de BYD Seal RWD ongeveer € 4,05, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.