EV-database

Skoda Enyaq vs BMW iX

Met 549 en 566 km WLTP-bereik liggen de Skoda Enyaq RS en de BMW iX M60 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Skoda Enyaq RS (middelgrote SUV, 2024) naast de BMW iX M60 (grote SUV, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkSkoda Enyaq RSBMW iX M60
Bruikbare accu77 kWh105 kWh
WLTP-bereik549 km566 km
Verbruik (berekend)14 kWh/100 km18,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)175 kW195 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 36 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 193 km± 163 km
Thuisladen per 100 km€ 3,93€ 5,19
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de BMW iX M60 voor: 566 versus 549 km, oftewel 17 km (zo'n 3%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Skoda Enyaq RS aan het langste eind met 29,8 om 36,5 minuten; dat scheelt 6,7 minuten, ruwweg 18%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Skoda Enyaq RS zo'n 193 km bij en bij de BMW iX M60 ongeveer 163 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Skoda Enyaq RS beter met 14 tegen 18,6 kWh/100 km — 4,5 kWh/100 km ofwel ±24% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 190,08 verschil.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Skoda Enyaq RS als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BMW iX M60 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Skoda Enyaq RS en BMW iX M60.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Skoda Enyaq RS of de BMW iX M60?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Skoda Enyaq RS indicatief ±30 minuten en bij de BMW iX M60 ±36 minuten (piek 175 vs 195 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Skoda Enyaq RS haalt 549 km WLTP, de BMW iX M60 566 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Skoda Enyaq RS ongeveer € 3,93 en met de BMW iX M60 ongeveer € 5,19, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 77 kWh over 549 km voor de Skoda Enyaq RS, 105 kWh over 566 km voor de BMW iX M60. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.