Skoda Enyaq vs BYD Seal
Met 561 en 570 km WLTP-bereik liggen de Skoda Enyaq 85 en de BYD Seal RWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Skoda Enyaq 85 (middelgrote SUV, 2024) en de BYD Seal RWD (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Skoda Enyaq 85 | BYD Seal RWD |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 82,5 kWh |
| WLTP-bereik | 561 km | 570 km |
| Verbruik (berekend) | 13,7 kWh/100 km | 14,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 175 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 30 min | ± 37 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 198 km | ± 161 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,84 | € 4,05 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de BYD Seal RWD beter met 570 tegen 561 km — 9 km ofwel ±2% uit elkaar.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Skoda Enyaq 85: 29,8 tegenover 37,3 minuten — een verschil van 7,5 minuten (±20%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Skoda Enyaq 85 zo'n 198 km bij en bij de BYD Seal RWD ongeveer 161 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Skoda Enyaq 85: 13,7 tegenover 14,5 kWh/100 km — een verschil van 0,7 kWh/100 km (±5%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 31,42.
Alleen de BYD Seal RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Skoda Enyaq 85 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Seal RWD niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Skoda Enyaq 85 en BYD Seal RWD.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Skoda Enyaq 85 of de BYD Seal RWD?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Skoda Enyaq 85 indicatief ±30 minuten en bij de BYD Seal RWD ±37 minuten (piek 175 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Skoda Enyaq en de BYD Seal?
Volgens de WLTP-opgave 561 km tegenover 570 km — een verschil van 9 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Skoda Enyaq 85 ongeveer € 3,84 en met de BYD Seal RWD ongeveer € 4,05, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Skoda Enyaq en BYD Seal?
De 175- en 150-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±30 en ±37 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.