Skoda Enyaq vs Citroën ë-C4
De Skoda Enyaq 60 en de Citroën ë-C4 54 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (412 vs 415 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Skoda Enyaq 60 (middelgrote SUV, 2023) naast de Citroën ë-C4 54 kWh (hatchback, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Skoda Enyaq 60 | Citroën ë-C4 54 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 58 kWh | 48,1 kWh |
| WLTP-bereik | 412 km | 415 km |
| Verbruik (berekend) | 14,1 kWh/100 km | 11,6 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 120 kW | 100 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 33 min | ± 33 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 132 km | ± 134 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,94 | € 3,25 |
| Aandrijving | RWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Citroën ë-C4 54 kWh voor: 415 versus 412 km, oftewel 3 km (zo'n 1%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Citroën ë-C4 54 kWh aan het langste eind met 32,6 om 32,7 minuten; dat scheelt 0,2 minuten, ruwweg 0%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Skoda Enyaq 60 zo'n 132 km bij en bij de Citroën ë-C4 54 kWh ongeveer 134 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Citroën ë-C4 54 kWh voor: 11,6 versus 14,1 kWh/100 km, oftewel 2,5 kWh/100 km (zo'n 18%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 104,47.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Citroën ë-C4 54 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Skoda Enyaq 60 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Skoda Enyaq 60 en Citroën ë-C4 54 kWh.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Skoda Enyaq 60 of de Citroën ë-C4 54 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Skoda Enyaq 60 indicatief ±33 minuten en bij de Citroën ë-C4 54 kWh ±33 minuten (piek 120 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Skoda Enyaq en de Citroën ë-C4?
Volgens de WLTP-opgave 412 km tegenover 415 km — een verschil van 3 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Skoda Enyaq 60 ongeveer € 3,94 en met de Citroën ë-C4 54 kWh ongeveer € 3,25, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Skoda Enyaq en Citroën ë-C4?
De 120- en 100-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±33 en ±33 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.